b_450_0_16777215_00_images_Zdjecia_AK_20200313s_2.jpg

w związku z zagrożeniem koronawirusem oraz rozpoczynającą się dwutygodniową kwarantanną, wprowadziliśmy działania mające na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się wirusa. Utrudnienia, z jakimi się Państwo spotkają są nie do uniknięcia, ale staramy się, aby wszystkie podjęte działania były dla Państwa jak najmniej uciążliwe. Proszę mieć na uwadze, że zostały one wdrożone dla wspólnego dobra.

1. Od 16 do 25 marca w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą się odbywały żadne zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

2. Nieczynne do odwołania są nasze placówki kulturalne i sportowe: Centrum Kultury Wilanów, Centrum Sportu Wilanów ( w tym hala i pływalnia przy ul. Wiertniczej 26a oraz przy ul. Gubinowskiej 28/30) oraz Biblioteka Publiczna.

3.  Zachęcamy Państwa do załatwiania wszelkich możliwych spraw przez Internet, mailowo lub telefonicznie, a w urzędzie – tylko, jeśli zachodzi niezbędna konieczność. Więcej informacji: na www.wilanow.pl (m.in. kontakt do wszystkich wydziałów), w Miejskim Centrum Kontaktu 19115 oraz w Informacji Urzędu Dzielnicy Wilanów pod nr  22 44-35-069

4. Zreorganizowaliśmy pracę urzędu, w taki sposób, by ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się zarazków 
- stanowiska obsługi zostały zmodyfikowane, aby zwiększyć odległość pomiędzy poszczególnymi osobami;
- obsługa odbywa się wyłącznie w WOM, ograniczyliśmy
- możliwość przemieszczania się po urzędzie;
- przy wszystkich wejściach do urzędu znajdują się płyny do dezynfekcji rąk – prosimy o korzystanie z nich
- powierzchnie mebli, klamki czy aparaty telefoniczne są regularnie dezynfekowane.

Na sali obsługi mieszkańców (przy stanowisku informacji) oraz przy wejściach obok ochrony (w obu budynkach) zostały ustawione stoliki, na których znajdują się telefony oraz wykazy numerów tel. do wszystkich pracowników Urzędu. Interesanci chcący skontaktować się z poszczególnym pracownikiem powinni kontaktować się z nimi telefonicznie, natomiast gdy sytuacja absolutnie wymaga kontaktu osobistego, pracownik spotka się z Państwem na parterze.

5. Na naszej stronie www.wilanow.pl oraz na dzielnicowym FB umieszczamy bieżące informacje i komunikaty dla Państwa.

Przypominamy, aby stosować się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Zachęcamy Państwa do regularnego odwiedzania stron tych instytucji w celu uzyskania najświeższych informacji.

Prosimy unikać miejsc publicznych i skupisk ludzi!

Drodzy Seniorzy – jeżeli to tylko możliwe, pozostańcie w domach, a w razie potrzeby zwróćcie się o pomoc do najbliższych, sąsiadów lub Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Przyczółkowej 27A,  22 648-22-26, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Przypominamy, że brak zajęć w placówkach oświatowych nie oznacza, że dzieci i młodzież mają czas wolny. Niech okres kwarantanny nie stanowi pretekstu do intensyfikowania kontaktów towarzyskich!

Mamy nadzieję, że za jakiś czas sytuacja ulegnie poprawie i znowu będziemy mogli wspólnie działać dla mieszkańców Wilanowa.