Czytaj więcej: Kantata Z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża oraz w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy na niepowtarzalny koncert przygotowany przez Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury - Kantata "Totus Tuus - CałyM Twój..." skomponowana przez Jakuba Milewskiego do libretta Jerzego Binkowskiego.

To wyjątkowe muzyczno-teatralne widowisko odbędzie się w piątek 19 października o godz. 19:30 w Świątyni Opatrzności Bożej. O niezwykłą atmosferę zadba ponad 130 artystów, w tym soliści: Natalia Szroeder, Olga Szomańska, Michał Gasz i Janusz Kruciński; dwa chóry:Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej oraz Chór „Tibi Domine”, a także Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Zapraszamy!!!

Od września warszawiacy po raz kolejny mogą składać wnioski o dofinansowanie likwidacji starego pieca bądź przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej zaplanowanego na przyszły rok. Wystarczy wypełnić dokumenty w warszawskim Biurze Ochrony Środowiska, aby dostać od 7 do nawet 20 tys. zł na ekoinwestycję. Do końca marca 2019 r. o pieniądze mogą ubiegać się zarówno osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne jak i przedsiębiorcy. Potrzebne formularze dostępne są na stronie internetowej: https://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/biura_urzedu/OS/dofinansowanie_przedsiewziec/inne/Modernizacja+kot%C5%82owni.htm, w Biurze Ochrony Środowiska i w Wydziałach Obsługi Mieszkańców. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 22 443 25 73 (74-77), 22 443 25 60, 22 443 25 63, 22 443 25 86. Tylko w 2017 roku warszawiacy otrzymali 11,1 mln złotych w formie ekodotacji na inwestycje związane z ochroną środowiska.  

Przypominamy ponadto o zakazach wprowadzonych uchwałą antysmogową Mazowsza: 

http://zielona.um.warszawa.pl/sites/zielona2.um.warszawa.pl/files/imagecache/lustracja_o_szerokosci_950/uchwala.png

http://zielona.um.warszawa.pl/sites/zielona2.um.warszawa.pl/files/imagecache/lustracja_o_szerokosci_950/uchwala1.png

 

 

Informujemy, że XLVII sesja Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy odbędzie się w dniu 19 października 2018 r. (piątek) o godz. 16:00 w sali obrad Rady Urzędu Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy przy ul. F. Klimczaka 4.

 

Załączniki:
Download this file (PORZĄDEK OBRAD XLVII SESJI.docx)PORZĄDEK OBRAD XLVII SESJI.docx[ ]19 kB

Ciągły rozwój Wilanowa wymaga szeregu inwestycji w rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. 

W ramach Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Urządzeń Kanalizacyjnych na lata 2018-2025 w dzielnicy zostanie zrealizowanych łącznie 111 inwestycji. Liczba ta nie obejmuje nowych zadań nie ujętych jeszcze w planie, które będą zgłaszane przez Urząd Dzielnicy lub zadań wynikających z koordynacji z innymi inwestycjami w Mieście. Na nowe inwestycje została zabezpieczona rezerwa finansowa.

 

Są to bardzo ważne zmiany, dlatego poniżej załączamy zestawienie, w którym znajdziecie szczegółowe informacje, w tym inwestycje obecnie realizowane, planowane na lata 2019-2020, a także w dalszej perspektywie czasowej.

 

Czytaj więcej: X Wilanowskie Zawody Pływackie

Czytaj więcej: Seniorze, przyjdź na spacer...Spacery po Muzeum Pałacu Króla Jana III -  dla Seniorów

W czwartek 6 września rusza cykl spacerów po Muzeum dla Seniorów. Wycieczki będą odbywać się regularnie, co tydzień, aż do 29 listopada.

Każdy spacer to inny temat przewodni! Seniorzy dzięki tej inicjatywie mogą ciekawie i miło spędzić czas, poszerzając swoją wiedzę oraz poznając innych mieszkańców Wilanowa.

Wśród tematów m.in.: Mikroświat porostów, Nietypowe przedmioty z kolekcji Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, czy Bitwa pod Chocimiem.

Wydarzenie jest bezpłatne, ale obowiązują zapisy.

Godziny spacerów:


6, 13, 20, 27 września - 11.30
4, 11 października - 10.40
18 października - 11.30
25 października - 10.40
8, 15, 22 i 29 listopada - 11.30

Zapraszamy!

15 października (poniedziałek) o godzinie 18.30 zapraszamy do Biblioteki Publiczne przy ul. Kolegiackiej 3 na spotkanie z dr Jolantą Załęczny pt.: „Tradycje patriotyczne elementem kształtowania zbiorowej świadomości historycznej w II Rzeczypospolitej”. Z naszym gościem - historykiem, polonistą, regionalistą, wieloletnim nauczycielem, pracownikiem Muzeum Niepodległości w Warszawie, obecnie Kierownikiem Działu Historii i Badań Naukowych oraz doktorem nauk humanistycznych w zakresie historii najnowszej rozmawiać będziemy o tradycjach patriotycznych, przemianie samego pojęcia patriotyzmu i wzorców osobowych na przestrzeni wieków, wartości literatury oraz jej twórców, ich oddziaływaniu na społeczeństwo, szacunku do weteranów powstań oraz postaci Józefa Piłsudskiego. Zachęcamy do udziału w spotkaniu.

Czytaj więcej: Spotkanie pt.: „Tradycje...

Czytaj więcej: Wręczenie aktów mianowania...Uroczystość wręczenia aktów mianowania nauczycielom wilanowskich placówek oświatowych

W dniu 27 sierpnia 2018 r., o godz. 13:00 w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy odbyła się uroczystość, podczas której  Burmistrz Dzielnicy, Ludwik Rakowski, wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom wilanowskich placówek oświatowych, którzy zdali egzamin na stopień nauczyciela mianowanego. Gratulujemy!!!

Czytaj więcej: Podziel się przestrzenią –...


15 października, od ponad pół wieku, na świecie obchodzimy święto osób niewidomych i niedowidzących. To Międzynarodowy Dzień Białej Laski. W Warszawie w połowie października będzie szereg wydarzeń związanych nie tylko z tym dniem, ale z szeroko rozumianą dostępnością.

Dzielenie się doświadczeniami podczas międzynarodowej i ogólnopolskiej konferencji, warsztaty, happening, kampanie społeczne – to część październikowych wydarzeń związanych z dostępnością dla osób z niepełnosprawnościami.
- Przez dwanaście lat wiele zmieniło się w Warszawie. Stało się one bardziej dostępne. Mamy nowoczesny transport, likwidujemy bariery architektoniczne, uruchamiamy miejsca i projekty dedykowane osobom z niepełnosprawnościami, wprowadzamy innowacyjne rozwiązania, jak projekt Virtualna Warszawa. Chcemy, aby każdy mieszkaniec, bez względu na wiek i sprawność, czuł się dobrze w Warszawie – mówi Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent stolicy.
- Każdy powinien mieć szansę na pełny udział w życiu społecznym. Zaplanowane październikowe wydarzenia z jednej strony pokażą nam, co już zostało zrobione, z drugiej – jakie wyzwania są jeszcze przed nami. Szczególnie zapraszam mieszkańców na bulwary, gdzie będą mogli doświadczyć tego, z czym na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnościami - mówi Gabriela Szustek, radna m.st. Warszawy.

Czytaj więcej: Konkurs Jeśli znasz w Wilanowie miejsce  bez barier architektonicznych, oferujące atrakcyjne i praktyczne dla seniorów zniżki oraz ulgi, zgłoś je w IV edycji konkursu "Miejsce Przyjazne Seniorom". Do 15 września br. można składać wnioski o wyróżnienie takich miejsc.

Organizatorami konkursu są: Warszawska Rada Seniorów, dzielnicowe rady seniorów oraz Miasto Stołeczne Warszawa. Ze strony Miasta konkurs realizuje Biuro Pomocy i Projektów Społecznych, Zespół Realizacji Polityki Senioralnej.

Realizacja konkursu promującego instytucje zainteresowane potrzebami osób starszych - z wyłączeniem podmiotów, które statutowo podejmują działania na rzecz seniorów - jest jednym z założeń Programu „Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020”.

Głównym celem akcji jest wyróżnienie i promowanie: instytucji, przedsiębiorstw, organizacji oraz wydarzeń cyklicznych realizowanych na terenie m.st. Warszawy, które są otwarte na potrzeby osób starszych.  Jakość świadczonych przez nie usług (płatnych i bezpłatnych) wychodzi poza standardową komunikację z konsumentem i opiera się na zrozumieniu potrzeb osób starszych. Potencjalni laureaci to przede wszystkim miejsca, gdzie senior jest traktowany godnie, z należytym dla jego wieku szacunkiem oraz wyrozumiałością. Ważne jest aby personel był przeszkolony i poinformowany o tym jak komunikować się z seniorami. Uprzejmość i chęć rozwiązywania problemów, choćby poprzez udzielanie prawdziwych i szczegółowych informacji jest kluczowa.

Ideą konkursu jest zmienianie świadomości społeczeństwa, instytucji i biznesu poprzez promowanie pozytywnego pro-seniorskiego podejścia, poprzez wyróżnianie tych placówek, które w swojej działalności spełniają wymienione kryteria.

Więcej informacji nt. konkursu "Miejsce Przyjazne Seniorom" można uzyskać na stronie: www.senioralna.um.warszawa.pl

Czytaj więcej: Niepodległa w kuchni, modzie...Niepodległa w kuchni, modzie i tańcu

W imieniu Stowarzyszenia Historycznego Mazowsza Północnego oraz Centrum Kultury Wilanów zapraszamy Was do wspólnego uczczenia Stulecia Niepodległości Polski!
W ramach projektu możecie uczestniczyć w sobotnich warsztatach, podczas których nie zabraknie pozytywnej energii i ciekawości historycznej :)

Co będziemy robić?

Piec Tort Niepodległościowi - 6 października 
Poznawać Modę w Drugiej Rzeczpospolitej - 20 października 
Uczyć się tańców narodowych i towarzyskich - 27 października 
kończąc wspaniałą zabawą podczas Balu Niepodległościowego - 17 listopada

Uczestnictwo w warsztatach jest darmowe. Nie zapomnijcie jednak zgłosić swojego udziału! 

Czytaj więcej: Ulica Hlonda po remoncie

Ulica Hlonda w nowej odsłonie. Remont zakończył się szybciej, niż było to zaplanowane. Ulica zyskała nową nawierzchnię, szerokie, wygodne chodniki. 

Czytaj więcej: Otwarte zajęcia na boiskach...

Otwarte zajęcia na boiskach „Orlik”

Zapraszamy do udziału w otwartych zajęciach na boiskach "Orlik" przy ul. Worobczuka i ul. Sytej 123.

Czytaj więcej: Budowa przedszkola przy ul....

Przedszkole przy ul. Latoszki już ponad gruntem. Obecnie kończą się prace fundamentowe. Budynek zaprojektowano na potrzeby przedszkola dla ok. 150 dzieci z pełnym zapleczem gastronomicznym i niezbędną infrastrukturą techniczną. Wykonawca wybuduje plac zabaw, miejsca postojowe, oświetlenie, a także urządzi teren zielony. Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa 2019 roku. Razem z 100 miejscami przy ul. Vogla - będzie o oddział zamiejscowy przedszkola przy ul. Sytej 123 - zyskamy 250 miejsc dla wilanowskich przedszkolaków.