zloty medalwom1Piłka ręczna to jedna z dyscyplin sportu, w której wilanowska młodzież odnosi sukcesy. Podczas XLVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży zawodniczki i zawodnicy z Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Gubinowskiej 28/30 zdobyli złoto i brąz. Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 300 w finałach WOM w mini piłce ręcznej chłopców wywalczyła złoty medal, natomiast w finałach piłki ręcznej dziewcząt reprezentantki Gimnazjum nr 117 zdobyły brązowy medal.

W środę 27 lutego, burmistrz Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy Ludwik Rakowski spotkał się z zawodnikami obu drużyn, pogratulował sukcesów i wręczył drobne upominki.
Do grona sportowców medalistów z wilanowskiej 'trzysetki' dołączyli jeszcze Jan Ruszel z klasy IV, Jakub Bobiński z klasy V i szóstoklasita Jeremi Suliga, którzy zdobyli Puchar Prezydenta Warszawy w I Mistrzostwach Warszawy Szkół Publicznych w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie.
Wszystkim sportowcom gratulujemy sukcesów!